O nas

Badmintonem zajmujemy się od dzieciństwa. Od najmłodszych lat rywalizowaliśmy ze sobą na kortach, reprezentując barwy rodzimych klubów z Garwolina i Puszczykowa. Potem trenowaliśmy razem w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Głubczycach, gdzie rozpoczęliśmy specjalizację w grze podwójnej mężczyzn. Pojawiły się pierwsze sukcesy w sporcie młodzieżowym i po maturze oraz Mistrzostwach Europy Juniorów przeniesiono nas w 2005 roku prosto do Ośrodka Szkolenia Centralnego w Warszawie. W stolicy spędziliśmy kolejnych 12 lat, trenując w kadrze narodowej i reprezentując nasz kraj. Jak to w sporcie bywa – były wzloty i upadki. W tym czasie trenowaliśmy nie tylko w Warszawie, ale również akcyjnie w Danii, Anglii, Niemczech, Indonezji, Korei. W trakcie naszego rozwoju sportowego poznawaliśmy rożne metody szkoleniowe, z różnych częściach świata, trenując z wieloma trenerami. Jako zawodnicy byliśmy sklasyfikowani na 23. miejscu rankingu światowego BWF (Badminton World Federation). Zwyciężaliśmy w wielu turniejach międzynarodowych oraz mistrzostwach Polski. Zawsze z dumą zakładaliśmy koszulki reprezentacyjne. Wszystkie starty w turniejach i wyjazdy szkoleniowe pozwoliły nam zebrać cenne doświadczenie. Jeszcze jako zawodnicy myśleliśmy o naszej przyszłości trenerskiej i kształciliśmy się w tym kierunku, by jak najlepiej poznać tajniki badmintona. Były takie etapy, kiedy próbowano naszą parę deblową rozbijać, twierdząc, że już razem nic nie osiągniemy, i ustawiano nas do gry z innymi zawodnikami. Jednak po powrocie do wspólnej gry zwyciężyliśmy w turnieju Polish Open 2017. I… jako międzynarodowi mistrzowie Polski zakończyliśmy naszą zawodniczą karierę,

Wojtek Szkudlarczyk zdecydował się rozwijać badmintona w swoich rodzinnych stronach – wrócił więc do Wielkopolski. Obecnie jest trenerem kadry wojewódzkiej, prowadzi treningi w Poznaniu, Gnieźnie, Puszczykowie, Luboniu, Kleszczewie, Kamionkach i Kórniku. Jednocześnie współpracuje z Europejską Federacją Badmintona (Badminton European Federation) podczas cyklu szkoleń letnich Summer School oraz z Hiszpańską Federacją Badmintona w rozwoju systemu szkolenia gier podwójnych w całym kraju, a także z Regionalnym Ośrodkiem Szkolenia w Oviedo jako trener akcyjny.

Łukasz Moreń pozostał w Warszawie. Popularyzuje i rozwija badmintona w podwarszawskich Książenicach, w Strefie Ruchu Książenice, a od 2019 roku jest asystentem koreańskiego trenera głównego w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich oraz został odpowiedzialny za kadrę narodową do lat 17. Ma też ogromne sukcesy w sporcie paraolimpijskim – jest trenerem zawodniczki kadry parabadmintona Katarzyny Ziębik, którą doprowadził do tytułu mistrzyni Europy.

Dziś chcemy się rozwijać jako trenerzy, popularyzować badmintona, dzielić się naszymi doświadczeniami i szkolić trenerów. Mamy certyfikaty trenerskie BWF Level 2. Dlatego jeżeli chcesz zacząć badmintonową przygodę z nami, to będzie nam bardzo miło gościć Cię na naszych treningach. Zapraszamy do zakładki „Gdzie gramy” – tam zobaczysz, gdzie prowadzimy treningi badmintona.

BADMINTON JEST NASZĄ PASJĄ!!! – to hasło towarzyszy nam od początku działalności PowerBad, od czasu, gdy jeszcze byliśmy zawodnikami. To pasja, ukształtowana w nas na drodze naszego rozwoju sportowego, najbardziej przez rodziców i pierwszych trenerów, którym zawdzięczamy chyba najwięcej. Działamy pod nazwą PowerBad, zrzeszającą trenerów, kluby, organizacje, ludzi, którzy mają podobne podejście do sportu jak my.

Trenerzy, którzy z nami współpracują i podzielają naszą wizję rozwoju badmintona:

Organizujemy też turnieje badmintona, a naszym ostatnim dużym przedsięwzięciem były 55. Indywidualne Mistrzostwa Polski Elity w Gnieźnie.

Jeżeli chcesz do nas dołączyć, napisz lub zadzwoń, bo razem możemy więcej: info@powerbad.com +48 698 677 627

Trener BWF Level 2 i tutor BWF Level 1, trener II klasy (AWF Gdańsk). Zawodnik kadry narodowej w latach 2000-2017. Wielokrotny złoty medalista mistrzostw polski i wielu turniejów międzynarodowych w tym Polish Open 2017. Jako trener bardzo dba o szczegóły techniczne i rozwój taktyczny zawodnika.

Trener BWF Level 2, tutor BWF Level 1, instruktor PZBAD. Przez ponad 2 lata pracował z Kadrą Polski zaczynając jako Asystent aby później zostać Trenerem Głównym od Gier Podwójnych. Reprezentant Polski w latach 2000-2017. Wielokrotny medalista mistrzostw polski i imprez międzynarodowych w tym Polish Open 2017.                 

Warszawa i okolice.

Instruktor badmintona od 2007 roku. Zawodniczka kadry narodowej w latach 2004-2007. Medalistka mistrzostw polski w każdej kategorii wiekowej a także wielu turniejów międzynarodowych. Ćwierćfinalistka mistrzostw europy juniorów i kilkukrotna złota medalistka Drużynowych Akademickich Mistrzostw Polski. Pracę jako trener zaczęła w 2014 roku. Swoje pierwsze kroki w tym zawodzie stawiała ucząc dzieci.

Trener i instruktor badmintona. Zawodnik Kadry Narodowej Elity w latach 2013-2018 od 2 lat pełni role trenera. Wielokrotny medalista mistrzostw polski w różnych kategoriach wiekowych i turniejach międzynarodowych. Największe osiągniecia to Mistrzostwo polski młodzieżowców, Akademickie Mistrzostwo Polski, Reprezentował Polskę na Letniej Uniwersjadzie w Taipei.

Reprezentant Kadry Wielkopolski. Wielokrotny medalista indywidualnych oraz drużynowych Mistrzostw Polski, Mistrzostw Wielkopolski oraz innych międzynarodowych turniejów. Trener oraz instruktor badmintona.

Trener i instruktor badmintona. Zawodnik kadry Wielkopolski. Multimedalista drużynowych Mistrzostw Polski, Mistrzostw Wielkopolski oraz innych międzynarodowych turniejów. Jako trener zwraca uwagę na indywidualny rozwój techniczny zawodnika.