Badmintonem zajmujemy się od dzieciństwa. Od najmłodszych lat rywalizowaliśmy ze sobą na kortach, reprezentując barwy rodzimych klubów z Garwolina i Puszczykowa. Potem trenowaliśmy razem w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Głubczycach, gdzie rozpoczęliśmy specjalizację w grze podwójnej mężczyzn. Pojawiły się pierwsze sukcesy w sporcie młodzieżowym i po maturze oraz Mistrzostwach Europy Juniorów przeniesiono nas w 2005 roku prosto do Ośrodka Szkolenia Centralnego w Warszawie. W stolicy spędziliśmy kolejnych 12 lat, trenując w kadrze narodowej i reprezentując nasz kraj. Jak to w sporcie bywa – były wzloty i upadki. W tym czasie trenowaliśmy nie tylko w Warszawie, ale również akcyjnie w Danii, Anglii, Niemczech, Indonezji, Korei. W trakcie naszego rozwoju sportowego poznawaliśmy rożne metody szkoleniowe, z różnych częściach świata, trenując z wieloma trenerami. Jako zawodnicy byliśmy sklasyfikowani na 23. miejscu rankingu światowego BWF (Badminton World Federation). Zwyciężaliśmy w wielu turniejach międzynarodowych oraz mistrzostwach Polski. Zawsze z dumą zakładaliśmy koszulki reprezentacyjne. Wszystkie starty w turniejach i wyjazdy szkoleniowe pozwoliły nam zebrać cenne doświadczenie. Jeszcze jako zawodnicy myśleliśmy o naszej przyszłości trenerskiej i kształciliśmy się w tym kierunku, by jak najlepiej poznać tajniki badmintona. Były takie etapy, kiedy próbowano naszą parę deblową rozbijać, twierdząc, że już razem nic nie osiągniemy, i ustawiano nas do gry z innymi zawodnikami. Jednak po powrocie do wspólnej gry zwyciężyliśmy w turnieju Polish Open 2017. I… jako międzynarodowi mistrzowie Polski zakończyliśmy naszą zawodniczą karierę,
Wojtek Szkudlarczyk zdecydował się rozwijać badmintona w swoich rodzinnych stronach – wrócił więc do Wielkopolski. Obecnie jest trenerem kadry wojewódzkiej, prowadzi treningi w Poznaniu, Gnieźnie, Puszczykowie, Luboniu, Kleszczewie, Kamionkach i Kórniku. Jednocześnie współpracuje z Europejską Federacją Badmintona (Badminton European Federation) podczas cyklu szkoleń letnich Summer School oraz z Hiszpańską Federacją Badmintona w rozwoju systemu szkolenia gier podwójnych w całym kraju, a także z Regionalnym Ośrodkiem Szkolenia w Oviedo jako trener akcyjny.
Łukasz Moreń pozostał w Warszawie. Popularyzuje i rozwija badmintona w podwarszawskich Książenicach, w Strefie Ruchu Książenice, a od 2019 roku jest asystentem koreańskiego trenera głównego w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich oraz został odpowiedzialny za kadrę narodową do lat 17. Ma też ogromne sukcesy w sporcie paraolimpijskim – jest trenerem zawodniczki kadry parabadmintona Katarzyny Ziębik, którą doprowadził do tytułu mistrzyni Europy.
Dziś chcemy się rozwijać jako trenerzy, popularyzować badmintona, dzielić się naszymi doświadczeniami i szkolić trenerów. Mamy certyfikaty trenerskie BWF Level 2. Dlatego jeżeli chcesz zacząć badmintonową przygodę z nami, to będzie nam bardzo miło gościć Cię na naszych treningach. Zapraszamy do zakładki „Gdzie gramy” – tam zobaczysz, gdzie prowadzimy treningi badmintona.
BADMINTON JEST NASZĄ PASJĄ!!! – to hasło towarzyszy nam od początku działalności PowerBad, od czasu, gdy jeszcze byliśmy zawodnikami. To pasja, ukształtowana w nas na drodze naszego rozwoju sportowego, najbardziej przez rodziców i pierwszych trenerów, którym zawdzięczamy chyba najwięcej. Działamy pod nazwą PowerBad, zrzeszającą trenerów, kluby, organizacje, ludzi, którzy mają podobne podejście do sportu jak my.
Trenerzy, którzy z nami współpracują i podzielają naszą wizję rozwoju badmintona:
Organizujemy też turnieje badmintona, a naszym ostatnim dużym przedsięwzięciem były 55. Indywidualne Mistrzostwa Polski Elity w Gnieźnie.
Jeżeli chcesz do nas dołączyć, napisz lub zadzwoń, bo razem możemy więcej: info@powerbad.com +48 698 677 627